Majstrovstvá Európy seniorov v plávaní s plutvami Wroclav Poľsko

Najúspešnejšie vystúpenie seniorskej reprezentácie v plávaní s plutvami  SR v histórii Zväzu Potápačov Slovenska.

V dňoch 3.7. - 9.7.2017 sa uskutočnili ME v plávaní s plutvami v poľskom meste Wroclav,kde sa zúčastnila  reprezentácia SR v zložení:
Nina Gabaľová,Zuzana Hrašková,Katarína Jánošková,Daniela Kršjaková,Mária Ondrušková a Dominik Osuský.Vedúcim výpravy bol Tomáš Vandlík a trénerom reprezentácie Štefan Mika. Šampionátu sa zúčastnilo 205 pretekárov z 23 krajín. Reprezentácia SR skončila v celkovom hodnotení krajín na krásnom piatom mieste.Najväčší podiel na umiestnení reprezentácie mala Zuzana Hrašková. Zuzana získala ako prvá seniorka SR v plávaní s plutvami zlatú medailu na 200 metrov BF a striebornú medailu na 100 metrov BF.Takisto Katarína Jánošková vytvorením troch slovenských rekordov ( 400PP,800PP a 1500PP) výrazne prispela k úspešnému vystúpeniu slovenskej reprezentácie v plávaní s plutvami. Ani ostatní plavci nezaostali a vytvorili si osobné rekordy.
Darilo sa aj štafete žien 4x100 PP ,ktorá dva krát zlepšila slovenský rekord v zložení:Hrašková Z.,Gabaľová N.,Kršjaková D.,Jánošková K. a umiestnila sa na 8.priečke ME. Na prvom úseku v štafete 4x100PP sa podarilo Zuzane Hraškovej pokoriť Slovenský rekord na 100PP.Podrobnejšie viď.link výsledky Wroclav 2017. 
 
GRATULUJEME!

Výsledky Wroclav 2017

Medailové poradie krajín Wroclav 2017
Späť na vrch